Kataja Basket on joensuulainen korisseura, joka tarjoaa harrastajille mahdollisuuden kasvaa ja kehittyä monipuolisesti toteutetun harjoittelun ja kilpailun avulla. Kilpailutoimintaan osallistuminen on tärkeää Katajan Basket Junioreiden strategiaa, mutta seurana olemme paljon muutakin -haluamme, että jokainen harrastaja löytää oman ”juttunsa” koripallon parista.

Korisharrastuksen aloittaminen on helppoa. Katso oman ikäluokan harjoitusajat alla olevista linkeistä ja tule mukaan tutustumaan! Voit tutustua harrastukseen kahden viikon ajan ilman sitoumuksia. Tämän jälkeen rekisteröidyt seuran jäseneksi ja oletkin jo osa Kataja Basket Junioreita.

Pojat

U19-pojat (2004-05) Marko Tuononen marko.tuononen@katajabasket.fi 0503397046

17-pojat (2006| Roope Kayser kayser.roope@gmail.com 0451128439

U16-pojat (2006-07) | Ali Kupiainen aa.kupiainen@hotmail.com 0407569748

U14-pojat/ Petri Velling petri.velling@katajabasket.fi +358 44 5909682

U12-pojat (2011-12| Marko Tuononen marko.tuononen@katajabasket.fi 0503397046
U10- ja U8-pojat (2013-15) | Marko Tuononen marko.tuononen@katajabasket.fi 0503397046

Tytöt

U14-U16-tytöt (2008-2010) | Dina Vasileva dina.vasileva@katajabasket.fi 0413649542

U12-tytöt 2011-2012)| Juuli Piiroinen juuli.piiroinen@gmail.com 0440884886

U10 ja U8-tytöt (2013-15)| Marko Tuononen marko.tuononen@katajabasket.fi 0503397046
Ella Suortti ella.suortti@gmail.com 0445119180

Yhteystiedot

Kataja Basket Juniorit

Kirkkokatu 21
80100 Joensuu
puh. (013) 224 062

Valmennuspäällikkö: Marko Tuononen 050-3397046        

marko.tuononen@katajabasket.fi

Juniorijaoston puheenjohtaja: Otto Kuivalainen 

Ota yhteyttä